Katoliku Kirik EestisPühamud on vaibastatud palvetega, Fanny de Sivers

tartumaarjaEesti Kirikute Nõukogu andis välja trükise Teelise kirikud 2017. Teatmik on käepärane abivahend turistidele ja matkajatele, tutvustades eesti ja inglise keeles 449 pühakoda Maarjamaal. Teatmik annnab informatsiooni kirikute ajaloost, vaatamisväärsustest, suvistest lahtioleku- ja jumalateenistuste aegadest, samuti leiab teatmikust teavet pühakodades toimuvatest kirikukontsertidest ning majutusvõimalustest. "Tundmatu või tuntudki pühakoja juures peatumiseks tasub aega võtta. Märkame välist. Sisemise märkamine on süüvimise taga. Seesmiselt vakatudes võime seda märgata. Adume, mis on meie sees. Silmi tõstes võib heiastuda seegi, mis on varjatult meie üle ja ümber. Kes on. Püha on. Nii on iidsetesse pühakodadesse materialiseerunud aegadeülene pühadusepalve. On see kõnetu tunnistus meiegi viimsetest igatsustest? „Pühamud on vaibastatud palvetega,“ tõdeb kirjanik Fanny de Sivers.”

Värvitrükis väljaande tiraazh on ca 23 000 eksemplari ja seda jagatakse tasuta turismiinfopunktides ja kirikutes üle Eesti.

Paralleelselt trükisele on kasutamiseks ka Teeliste kirikute veebileht, millelt leiab informatsiooni seitsmes keeles (eesti, inglise, saksa, soome, rootsi, vene, prantsuse). Veebileht asub aadressil www.teelistekirikud.ekn.ee.

Social button for Joomla