MaarjapaisHingekarjase kodukülastus

hingekarjanekodus

Kiriku traditsiooni järgi külastavad preestrid jõuluajal koguduseliikmeid nende kodudes, sest Jeesus Kristus ise külastas oma kaaslaste kodusid (Lk 19: 5) ning ta saatis ka oma jüngreid inimeste juurde jutlustama (Mt 10:40). Vaatamata sellele, et jõuluaeg on läbi, võivad soovijad preestrit kutsuda enda juurde, et koos palvetada ning lasta õnnistada kodu. Selleks on vaja pöörduda preestri poole ja leppida kodukülastuse aeg kokku.

 

Tegemist on ajaga, mis on pühendatud palvele ja heatahtlikule vestlusele, tugevamale armastusele ja usule, kus hingekarjane saab lähemalt tutvuda koguduseliikmete eluga, nende murede ja rõõmudega. See on aeg, kus on võimalik koguduseliikmel vestelda vaimulikuga ja mis kõige olulisem, elada läbi seda kohtumist koos Jumalaga.

Traditsiooniliselt külaskäigu ajal perekond valmistab laua, mis on kaetud valge linaga, mille peale pannakse rist, piibel, küünlad ja anum püha veega. Loetakse Evangeeliumi katkendit ja palvetatakse üheskoos. Preester kirjutab kodude kaitseks kolme kuninga (Caspar, Melchior ja Balthassar) eesnimetähed - CMB - kodude ustele, mis on samuti palvesõnade esitähed: Cristus Mansionem Benedicat ehk Kristus õnnistab seda maja. Seejärel toimub vabas vormis (võib olla koos lõuna- või õhtusöögiga) vestlus.

Social button for Joomla