MaarjapaisKatehheesikursus lastele ja noortele Pirita kloostris

Loe edasi: Katehheesikursus lastele ja noortele Pirita kloostrisPirita kloostris alustab 2017.a. sügisest katehheesikursus ( nn. pühapäevakool) lastele ja noortele. Esialgu on kavas komplekteerida 3 gruppi:
1. Kõige pisemad (4.- 6. aastased ) - eakohased tegevused laulu, joonistamise jms., et hakata aimama Jumala lapseks olemise rõõmu.
2. Põhigrupp ( 7.-12. aastased ) - valmistumine Esimeseks Armulauaks ja nendele, kes juba osalevad Euharistias, kasvamine oma südametarkuse teel.
3. Noorte grupp ( 12. - 17. aastased ) - valmistumine erinevate sakramentide vastuvötmiseks ning oma vaimse elu mõtestamine.

Jumala sulase Eduard Profittlichi sünniaastapäev

Loe edasi: Jumala sulase Eduard Profittlichi sünniaastapäev11. septembril möödub 127.a. esimese Eesti katoliku peapiiskopi Eduard Profittlichi S.J. sünnist. Saksamaalt pärit ja Eesti kodakondsuse saanud peapiiskop Profittlich sündis 11. septembril 1890 Birresdorfis, Reinimaal.

Eduard Profittlich tõi 1930. aastatel katoliku kirikusse palju uuendusi, tegeles hingehoiuga, noorte katehheesiga ja tugevdas katoliiklust Eestis. 27. juunil 1941 arreteeriti peapiiskop Profittlich Peeter-Pauli katedraali kõrval asuvas ametikorteris. Ta palus arreteerijatelt veel paari minutit enne lahkumist kodukirikust veetmiseks Jeesuse Kristusega Peeter-Pauli koguduse altari ees. Hetkel on käimas peapiiskop Eduard Profittlichi elu ja tegevuse kohta ajaloolise materjali kogumine ja selle süstematiseerimine õndsakskuulutamise protsessi jaoks Eesti Apostellikus Administratuuris.

Püha Missa ajad alates 4. septembrist 2017

Loe edasi: Püha Missa ajad alates 4. septembrist 2017

Alates esmaspäevast, 4. septembrist 2017 toimuvad Tallinna Pühade Peetruse ja Pauluse katedraalis Missad tavapärase ajakava järgi: Püha Missa hommikuti kell 8 ja õhtuti kell 18.00. Pühapäeval vastavalt kell 10.00 poolakeelne; kell 11.30 eestikeelne ja kell 18.00 venekeelne. 

 

 

Euroopa Kirikute Nõukogu juhtkond külastab Eestit

Loe edasi: Euroopa Kirikute Nõukogu juhtkond külastab EestitCEC (e. k. Euroopa Kirikute Nõukogu) delegatsioon külastab Eestit 17.-19. augustil. Rooma-Katoliku Kirikut esindab CECst COMECE (Euroopa Liidu Katoliku Kiriku Piiskoppide Konverents) peasekretär vend Olivier Poquillon O.P. Delegatsiooni võtavad vastu EKNi juhatus: president peapiiskop emeeritus Andres Põder, asepresident piiskop Philippe Jourdan, asepresident pastor Meego Remmel, täitevsekretär Ruudi Leinus. Kavas on kohtumised peaminister Jüri Ratasega ja siseminister Andres Anveltiga. Olivier Poquillon OP ootused on Euroopa Kirikute Nõukogu kohtumisele Eestis suured ja üheks oluliseks teemaks on kaitseväe kaplanite küsimuse arutamine. Vend Olivier Poquillon OP on sündinud 1966.a. Pariisis.

Pühapäeval, 16. juulil 2017 toimub Pirita Kloostripäev

Loe edasi: Pühapäeval, 16. juulil 2017 toimub Pirita Kloostripäev16. juulil 2017 toimub Pirita Kloostripäev. Kloostripäeva avab Pirita kloostri vaimulik ja Pirita Linnaosa esindaja kell 12. Kloostripäeva juhib Garmen Tabor. Toimub  käsitöölaat kella 11-16 kloostrivaremetes. Kloostripäeva fookuses on Palverännutee Piritalt Vana-Vastseliina. Esineb ansambel Tuli Taevast.

Pühapäevane Püha Missa aga algab kell 10 Pirita kloostris. Teretulemast.

 

 

Isa Mikelis Krumpansi 30. surma-aastapäev

Loe edasi: Isa Mikelis Krumpansi 30. surma-aastapäev13. juulil möödub 30. aastat isa Mikelise lahkumisest. Ta oli väärikas preester aastaid Maarjamaal, pühendades kõige keerulisematel aegadel ennast Jumalariigi ja Tema rahva teenimisele.

Mikelis Krumpans sündis Lõuna-Lätis Latgales 7. novembril 1916. Isa oli lätlane, ema poolatar – mõlemad olid jumalakartlikud inimesed ja kokku oli neil 12 last, Mikelis viimane, kaheteistkümnes. Mikelis õppis Izvaltas ja Kraslavas, viimases lõpetas ka aastal 1938 gümnaasiumi. Läti Ülikooli teoloogiateaduskonda asus õppima ta samal aastal, kui see osakond suleti 1940. aastal ning siirdus oma vanema venna Jazepi juures ning aitas teda kiriklikes talitustes. Edasi õppis Aglonas vaimulikus seminaris ja siis kui Riiga kolis seminar, õppis Mikelis edasi Riias. 1944. lõpetas Mikelis õpingud ja ning samal aastal pühitseti ta ka preestriks.

Piiskopkondlik preestriseminar Redemptoris Mater

Loe edasi: Piiskopkondlik preestriseminar Redemptoris MaterTallinnas tegutseb juba kaks aastat preestriseminar Redemptoris Mater. Hetkel on seminari tegutsemiskohaks väike korter Õismäel, Järveotsa teel, kuid plaanis on alustada renoveerimistöödega nuntsiatuuri majas Kadriorus, J.Poska tänaval, et tulevikus saaks see preestriseminari uueks koduks. Kõik saavad sellele aga kaasa aidata! Palun tehke võimalusel annetus seminarile Redemtoris Mater ja andke oma panus tulevaste preestrite heaks. Igal nädalal pühitsetakse Püha Missa kõikide heade annetajate eest! Pangakonto: MTÜ REDEMPTORIS MATER EE281700017004066198 NORDEA PANK/ NDEAEE2X. Loe lähemalt Tallinnas tegutsevatest seminaristidest SIIT. Lisainfo: 

e-mail:
www.redemptorismater-tallinn.com

Teoloogiaprofessor Vello Salo nimetati Helsingi ülikooli audoktoriks

Loe edasi: Teoloogiaprofessor Vello Salo nimetati Helsingi ülikooli audoktoriks22. juunil anti Pirita kloostris Helsingi Ülikooli professor Risto Saarinen poolt üle isa Vello Salole audoktori diplom ja kübar.

Vello Salo on oppinud Šveitsis ja Hollandis matemaatikat ja füüsikat, teoloogiat Itaalias ja Saksamaal. Vello Salo on olnud Vana Testamendi teoloogia professor Mosulis, Torontos ja Tartu Ülikoolis. Gümnaasiumiopilasena astus Vello Salo Soome sojaväkke, 1944. aastal soomepoisina kodumaale joudes oli ta sunnitud Eestist lahkuma. Vello Salo on tolkinud itaalia keelde oluliste eesti luuletajate loomingut ning Piibli vanadest algtekstidest eesti keelde vaimulikku luulet. Vello Salo asutatud ja juhitud kirjastus Maarjamaa on aastate jooksul avaldanud üle 80 trükise. 2011/2012 oli Vello Salo Tartu Ülikooli vabade kunstide professor.  

Noorte kohtumine Kodasema katoliku keskuses

Loe edasi: Noorte kohtumine Kodasema katoliku keskuses28-29. juunil toimub noorte väljasõit Kodasemale. Kohtumine algab 28ndal juunil ühise lõunaga kell 13. Päeva jooksul on plaanis väike matk, tunnipalvus, Missa, filmivaatamine ja lõke. 29ndal jätkame isa Wodeki mõtisklusega, diskussioonpaneeliga noorte ühtsuse ja aktiivsuse teemal kirikus. Võimalus olla Pühima Altarisakramendi ees.

Oma osalemisest palume hiljemalt 21. juuniks teada anda kas Marit Aus'ile () või Arno Humal'ile (). Osalustasu on 10 eurot  ja palume tasuda hiljemalt 21. juuniks Marit Aus'i kontole: Swedbank, EE842200221018571517 (selgitusse märkida osaleja nimi). Kohtumist puudutavate küsimustega palume pöörduda Mariti või Arno poole.