MaarjapaisArmastusega Ema Riccarda!

Loe edasi: Armastusega Ema Riccarda!Neljapäeval, 20. aprillil tänas kogu Rooma-Katoliku Kiriku pere tänumissaga Pirita kloostris ema Riccarda Ornelast, kes lahkub uuele missionile Mehhikosse laupäeval 22. aprillil. Kloostri uus ülem on Ema Vimala Kuriakose OSSS. Tänumissa pühitses isa Artur ja kohale olid tulnud kõik pühendunud nunnad üle Eesti ning teised sõbrad ja tuttavad.

Kogu Rooma-Katoliku Kirik tänab Ema Riccardat tema teenimise ja igakülgse abi eest Maarjamaal ning kõiki õdesid, kelle südamed on alati olnud kõigile avatud.  Ühtlasi soovib kirikupere jõudu uuele kloostrülemale Ema Vimalale.

Piiskopi läkitus Eestimaa katoliiklastele

Loe edasi: Piiskopi läkitus Eestimaa katoliiklastele

Armsad vennad ja õed!

Me valmistume uuesti kaasa elama Kristuse kannatustele ja ristisurmale. «Christus factus est pro nobis obediens usque ad mortem, mortem autem crucis,» (Kristus alandas ennast saades kuulekaks surmani, pealegi ristisurmani (Fil 2 :8-9)) loeme Suure Reede liturgia ajal. Eelseisvad päevad suunavad meie pilgud Kristuse Risti poole, mida me kristlastena austame ja armastame, sest Ristilt annab Jeesus meile Elu ja uuendab maailma.

Adoratsioon preestrite ja preestrikutsumuste eest

Loe edasi: Adoratsioon preestrite ja preestrikutsumuste eest

Armastatud Vennad ja Õed Kristuses!

Tahaksime korraldada igal kalendrikuu esimesel neljapäeval adoratsiooni Jeesuse Kristuse pühima sakramendi ees, palvetamaks preestrite ja preestrikutsumuste ning seminaristide eest Eestis ja kogu maailmas. Vajame selleks inimeste abi, et teada, kas oleme valmis nii tähtsaks ettevõtmiseks. Kuna tegemist on tööpäevaga, tuleks eelnevalt leida inimesi, kes saaksid kirikus valvata. Päeva jooksul oleks valvekordi kaheksa, ajavahemikul kl 9.00 – 17.30. Sooviksime esimese adoratsiooni korraldada 2. märstil 2017. Kui leidub inimesi, kes saavad aidata ja soovivad veeta aega Jeesusega, palume registreerimiseks kirjutada kiriku infostendil olevale kellaaegade tabelisse oma nimi.
Isa Alfonso Di Giovanni

 

 

Hingekarjase kodukülastus

Loe edasi: Hingekarjase kodukülastus

Kiriku traditsiooni järgi külastavad preestrid jõuluajal koguduseliikmeid nende kodudes, sest Jeesus Kristus ise külastas oma kaaslaste kodusid (Lk 19: 5) ning ta saatis ka oma jüngreid inimeste juurde jutlustama (Mt 10:40). Vaatamata sellele, et jõuluaeg on läbi, võivad soovijad preestrit kutsuda enda juurde, et koos palvetada ning lasta õnnistada kodu. Selleks on vaja pöörduda preestri poole ja leppida kodukülastuse aeg kokku.

 

2017. aastal tähistab kogu Kirik Fátima ilmutuse 100-ndat aastapäeva.

Loe edasi: 2017. aastal tähistab kogu Kirik Fátima ilmutuse 100-ndat aastapäeva.

 

Neitsi Maarja ilmutused ja sõnumid, mida ta vahendas väikeste laste kaudu kogu inimkonnale, on olnud prohvetlikumad kui teised Jumalaema ilmutused kogu maailmas (Guadelupe 1531, Pariis 1830, Loudres 1858 jt). Tänavu möödub 100 aastat Fátima ilmutusest Portugalis. Sinna suundub 12.-13. mail välisvisiidile ka Püha Isa paavst Franciscus. Enne Neitsi Maarja ilmutamist Fátimas, ilmus 1916. aastal aga Aljustreli külas kolmel korral Issanda Ingel (Rahuingel) - kevadel, suvel ja sügisel.

 

 

Edgaras Versockis võttis vastu sutaani preestriseminaris Leedus

Loe edasi: Edgaras Versockis võttis vastu sutaani preestriseminaris Leedus

 Eestis ministrandina teeninud Edgaras Versockis võttis Leedus Kaunase preestriseminaris vastu sutaani eelmisel laupäeval 19. novembril. See on esimene samm preestriks pühitsemise teel. Pidulikul sündmusel viibis samuti piiskop Philippe Jourdan.

Katoliku Kirik Eestis soovib Edgarasele palju õnne ja palvetab tema eest sellel olulisel teel. 

 

Ilmus "Väike raamat Jumala halastusest"

Loe edasi: Ilmus

 

Halastuse Aasta lõpu puhul on ilmunud "Väike raamat Jumala halastusest". Raamatuke tutvustab Jumala Halastuse sõnumit ja vagadust, mille Issand Jeesus on andnud kogu maailmale püha Faustina Kowalska kaudu ning aitab lugejal süveneda Jumala Halastuse erinevatesse aspektidesse kristlase elus kaasaegses maailmas. Näiteks võime lugeda Jumala halastusest Pühakirjas ja sakramentides, sügavamalt aru saada, miks vajab maailm Jumala halastust ning õppida oma argipäevas Jumala halastust järjest paremini ellu viima.

 

 

Ilmus isa Mikelis Krumpansi mälestusteraamat

Loe edasi: Ilmus isa Mikelis Krumpansi mälestusteraamatIlmunud on armastatud preestri isa Mikelis Krumpansi mälestusteraamat. Raamatu koostasid Mari Järvi ja Reet Marttila. Lisaks koostajatele meenutavad isa Mikelist, kes aastaid teenis Peeter-Pauli kogudust, paljud koguduse liikmed, inimesed, kellega isa Mikelis igapäevaselt kokkupuutus ja teised head sõbrad, kes on jätnud raamatusse oma meenutusi. Raamatut on võimalik osta Peeter-Pauli koguduse kantseleist ja hinnaks on 7 eurot. Isa Mikelisest kuula ka raadiosaadet Raadio 7st. Saade on järelkuulatav SIIT.

 

 

 

Eesti Katoliku Kiriku noortel on oma kaitsepühak

Loe edasi:  Eesti Katoliku Kiriku noortel on oma kaitsepühak   Eesti Katoliku Kiriku noorte kaitsepühakuks on püha Johannes Paulus II. Mõnda aega on Eesti katoliiklastest noored koos käinud nii Tallinnas kui Tartus ja neil tekkis vajadus kaitsepühaku järele, kes hoiaks Eesti Katoliku Kiriku noori inimesi, saadaks neid nende palves ja oleks eeskostja Jumala juures - pühak, kellelt paluda tarkust ja mõistvat meelt ning abi.