Katoliku Kirik EestisMuljeid 2017. aasta laste-ja noortelaagritest Kodasemal

jalgpall  

Nagu igal suvel, nii veetsid paljud meie kogukonna noorimad liikmed ka tänavu mõne nädala oma vabast ajast erinevates koguduse laste- ja noortelaagrites. Tegevusi jagus seal erinevatele gruppidele terve suve jooksul. Käidi matkamas jalgsi ja jalgratastega, tehti sporti, nauditi suve ja laulmisrõõmu, oldi palverännakul. Iga päev pühitseti Missa ja toimusid ühised palvused ja mõtisklused. Toredate kaaslaste seltsis elatakse palveelu koos lõbusa ajaveetmisega käsikäes, samas üheskoos üksteist paremini tundma õppides ja kasvatades palvemeelt preestrite ja õpetajate abiga. Nüüd on kooliaasta juba alanud ning mõned laagris osalenud noortest olid valmis jagama oma muljeid Kodasemal toimunust.

Samuel:
Suvi ja ka laager said liiga ruttu läbi. Üks vahvamaid üritusi oli laagris matk. See oli väga palav päev ja me olime just lōpetanud 10 km matka Kodasemalt järve äärde. Saime seejärel ujuda jahutavas vees ja pärast mängida rannal vōrkpalli ning lihtsalt lōōgastuda. Ma vist igatsengi kõige enam seda 10 km matka. Selle jooksul nägime ikka üht-teist huvitavat ka. Sattusime peale filmivōtetele. Ja siis nägime, kuidas põlde väetati - see aroom juba ei unune! Sporti tehti ka üldiselt rohkesti - mängiti sulgpalli, loobiti tennisepalli üle hoovi - ikka võimalikult kaugele, tassiti maja taga müürikive.... Aga jalgpalli mängisime millegipärast vähe.
Ühel päeval ilmus järsku ei kusagilt välja innustava ja rõõmsatujulisena Kristjan Üksküla, kes ajas poisid kohe jalkaväljakule. Järgnes tihe rebamine kahe tiimi vahel, kellest kumbki polnud nōus lahkuma väljakult kaotajana. Pärast mängu olid kōik väsinud ja higist nōretavad. Oli superhea mäng ja tegelikult ei mäletagi, kes siis võitis. Ju ikka sport!
Katehheesi tunnid olid päevaplaani märgitud “KOHTUMISE” nime all. Iga laagripäev kell 10 kogunesime saali, kus meile jagati päevamōtiskluse teemad. Vahel moodustasime ka grupid, kel oli siis mingi kindel mõtisklusteema ja ülesanne.

Leo:
Mina jäin laagris kõigega rahule. Osalesin sel suvel just jalgrattalaagris. Meie kamp oli üsna paraja suurusega ja rahulik. Järgmisel aastal tahaksin kindlasti taas jalgrattalaagrisse minna ja meie teekonna distants võiks olla isegi pikem.

Daaniel:
Sel aastal käisin kokku kolmes laagris. Neist jalgrattalaager ja Kodasema noortelaager olid katoliiklikud ning koguduse poolt korraldatud. Olen vist kogu oma elu nendes Kodasema laagrites käinud.
Minu jaoks oli kõige suuremaks elamuseks telkimine rattalaagris. Meil sattusid väga head laagrikohad olema. Aga Kodasema meeldib mulle ka väga. Seal on nii ilus ja ma igatsen sinna tagasi - poleks tahtnudki sealt lahkuda. Jäin kõigega väga rahule. Olen tänulik preestritele, õpetajatele ja teistele laagri korraldajatele, et nad ikka viitsivad meiega tegeleda. Loodan, et sellised laagrid saavad olema ka järgmistel suvedel ja kindlasti tahaksin seal osaleda!

Helena:
Mulle meeldis väga Kodasema lastelaagris ja kohe kindlasti võtan järgmisel aastal ka sellest osa! Kõige toredam oli viimasel laagriõhtul peetud jalkamatš segavõistkondadega. Minu jaoks oli ka täiesti uudne fanfaari-hüüde äratus hommikuti. See oli põnev ja ärevust tekitav. Lastelaager oli selle suve kõige ägedam sündmus. Ja ma õppisin, et saab ilma telefonita vabalt terve nädala hakkama. Ning veel üks asi - oli huvitav näha, kuidas teised lapsed väljaspool kodu käituvad ja ennast väljendavad.

Jürgen:
Minu jaoks olid kaks kõige paremat hetke lastelaagris viimase õhtu grillimine ja jalgpallimatš, Laagris tuli teha ka meeste töid. Näiteks tegime sealse Ristitee jaoks puidust risti. Minu jaoks oli kogemus, et on võimalik väga edukalt ilma nutiseadmeteta hakkama saada. Ja eluks ajaks jääb sellest laagrist meelde, et olin esimest korda ministrant! Õppisin siis muidugi ministrandi kohustusi ka. Ootan juba järgmist aastat, et kindlasti taas laagrist osa võtta!

Markus:
Kodasema laagris olid täitsa uued asjad nn. rõõmuõhtud. Nendel õhtutel pidime püüdma teisi rõõmustada ja seda sai teha ainult meeskonnatööna. Mõni grupp tegi näidendit, mõned organiseerisid mänge. Mina soovisin, et kõik mängiksid jalgpalli. Aga laagris oleks võinud vaba aega natuke rohkem olla.
Mulle meeldis, et oli kehtestatud öörahu. Karm kord, kuid saime end välja magada, sest äratus oli päris vara – trompetiga! Lahe oli adoratsioon, kus me süütasime küünlaid ja palvetasime – küünlaid ja palveid sai hästi palju! Samal ajal oli aknast näha, kuidas taevas punetas päikeseloojangust ja eemal paistsid ainult metsad.

Lukas:
Eriti meeldis, et sain rõõmuõhutul klouni mängida ja esineda. Samuti meeldis grilliõhtu, kus sain mõnusasti sõbraga koos hullata ja jalgpalli mängida. Oma kambaga nõude pesemine oli lõbus, täitsa teismoodi kui kodus. Missadel said paljud asjad selgemaks, Isa Wodek tegi neid väga hästi.

Matteus:
Mulle meeldis, et sain oma sõpradega veel suuremaks sõbraks. Meeldisid ka Missad ja ma sain seal olla ministrant. Samuti olid erilised Isa Wodeki jutlused, kus ta näitas viljapäid, õli ja vett. Kilplalas oli lahe, seal olid huvitavad jooksud, jäätisesöömine ja toredad mängud.
Natuke meeldis ka laulutund, eriti tagantjärele sellele mõeldes. Me hakkasime igatahes hästi laulma. Ristitee ettevalmistus oli põnev, sest saime seda ise teha. Eriti meeldis ise rõõmuõhtut ette valmistada ja esinemine publikule oli lausa lust. Grilliõhtul olid suurepärased vorstid. Muidugi meeldisid kõik söögid.

Lapsevanem:
Meie lapsed on varem käinud väga paljudes spordilaagrites. Selline veidi teistmoodi aktiivne vaimne puhkus oli neile täiesti uus ja väga positiivne kogemus. Juba kodus olles on nad õhinal meenutanud ja jutustanud oma laagripäevadest. Ja selle tulemusena on lapsed ka meid (vanemaid) heas mõttes kasvatanud. Nad on meelde tuletanud, et palve on VÄGA TÄHTIS ja seda ei tohi UNUSTADA.
Suur tänu kõigile, kes toimetasid neil laagripäevadel köögis ja tegid ülimaitsvaid toite!
Ja suur tänu kõikidele korraldajatele, lastele ja lastevanematele!

 

lastelaager2 

Koguduse laste-ja noortelaagritest muljed jaganud noorte ühine soov kaaslastele oli see, et kooliaasta oleks rõõmus, huvitav ning pakuks avastamislusti! Edu kõigile laagritest osavõtjatele!

Oleme tänulikud oma preesteritele, õpetajatele ja toiduvalmistajatele ning kõigile abilistele! Loodame et järgmine suvi toob endaga kaasa sama sisukad ja rõõmsad laagrid Kodasemal, kus meie lapsed ja noored saaksid üheskoos kasvada ka Jumala tundmise teel!

Aitäh!

jalgrattalaager 

Social button for Joomla