MaarjapaisPihiliturgia 7. aprillil kell 18 katedraalis

Loe edasi: Pihiliturgia 7. aprillil kell 18 katedraalis

Tallinna Pühade Peetruse ja Paulus katedraalis toimub juba traditsiooniks saanud pihiliturgia reedel, 7.aprillil kell 18. Et paastuaega veelgi sügavamalt elada, kutsub Kirik meeleparandusele ning pakub selleks meeleparandusliturgiat. „Kogu meeleparanduse sakramendi mõjusus seisneb selles, et ta annab meile tagasi Jumala armu ning ühendab meid südamlikus sõpruses Jumalaga" (Catechismus Romanus, 2,5,18, Katekismus 1468).  Kõik on kutsutud!

Ristitee Tallinna vanalinnas Suurel Reedel

Loe edasi: Ristitee Tallinna vanalinnas Suurel ReedelSellel aastal toimub oikumeeniline ristitee palvus Suurel Reedel Tallinna vanalinnas, algusega kell 12.30. Kogunetakse Tallinna Jaani kirikus kell 12.00 keskpäeval. Seejärel liigutakse palvetades RKK Peeter-Pauli katedraali ning sealt edasi Oleviste kirikusse. Ristitee viimane peatus on EELK Toomkirikus Toompeal. Kõik on kutsutud, eriti koos peredega osalema.  

Püha Joosepi palvenoveen

Loe edasi: Püha Joosepi palvenoveen

 

 

 

19. märts on kirikupüha, Püha Joosepi, Neitsi Maarja vooruslikuma abikaasa püha. Tegemist on kiriku suurpühaga ja soovitatav on alates 10. märtsist, suurpühadele kohaselt, iga päev palvetada püha Joosepi noveeni. Siinjuures mõned palved püha Joosepi eeskosteks.

Via Crucis reedeti Tallinna katedraalis

Loe edasi: Via Crucis reedeti Tallinna katedraalis

Paastuajal reedeti kell 17 toimub Pühade Peetruse ja Pauluse katedraalis Ristitee palvus koos mõtisklustega. Ristiteel mõtiskletakse Jeesuse kannatuste üle Tema surmamõistmisest kuni hukkamise ja matmiseni ning loetakse iga peatuse juures järgmised alljärgnevad palved. Nii iga usklik ühineb Kristusega tema kannatuste teekonnal Kolgatani. Ristitee algab Usutunnistuse lugemisega ning seejärel loetakse igal 14. peatusel vastavad palved:

Milline on hea haridus?

Loe edasi: Milline on hea haridus?31. märtsil toimub Eesti Kirikute Nõukogu hariduskonverents koostöös Siseministeeriumiga teemal: Milline on hea haridus? Konverents toimub Eesti Teaduste Akadeemias (Kohtu 6, Tallinn). Lisainfo ja registreerumine:  haridus.ekn.ee/konverents.

Programm:
Palvus. EELK Toomkirik
Kell 9.00-9.30 – palvus ja muusikaline tervitus – Arho Tuhkru;
Tervitus: EKN-i president Andres Põder
Tervitus: EKN-i asepresident msgr Philippe Jourdan
Tervitus: Siseministeeriumi esindaja Ilmo Au

Palvenädal kristlaste ühtsuse eest

Loe edasi: Palvenädal kristlaste ühtsuse eest

Kolmapäeval 18. jaanuaril algab palvenädal kristlaste ühtsuse eest, mis kulmineerub 25. jaanuaril püha apostel Pauluse pöördumispäeval. Kõik on kutsutud seda noveeni elama sügavas usus ja palves, palvetades näiteks iga päev roosipärga kristlaste ühtsuse eest. "Et kõik oleksid üks, nii nagu sina, Isa, minus ja mina sinus, et nemadki oleksid meis, et maailm usuks, et sina oled minu läkitanud. Ja mina olen andnud neile selle kirkuse, mille sina oled andnud mulle, et nad oleksid üks, nii nagu meie oleme üks (Jeesuse ülempreesterlikust palvest Jh 17:21-22).

Katehhees täiskasvanutele (katoliiklastele)

Loe edasi: Katehhees täiskasvanutele (katoliiklastele)Tallinna Peeter-Pauli koguduse juures toimuvad sellest sügisest kohtumised neile kes on viimastel aastatel läbinud täiskasvanute katehheesi ja/või saanud katoliiklasteks. Katehheesi viib läbi isa Wodek. Oma soovist osaleda katehheesis palume kirjutada isa Wodekile: .

 

 

 

 

Algab eestikeelne piibliring

Loe edasi: Algab eestikeelne piibliringPeeter-Pauli koguduses alustab tegevust eestikeelne piibliring. Kohtumised toimuvad teisipäeviti (alates 13. detsembrist) algusega kell 18.45 pastoraalkeskuses. Osalema on oodatud kõik, keda huvitab Piibel ja oma teadmiste süvendamine sellest. Piibliringis püüame avastada Jumalat, kes ilmutab ennast ja räägib meiega Piibli kaudu, ning Tema sõna paremini mõista ja õppida, kuidas elada oma igapäevast elu koos piiblisõnaga.
Rohkem infot ja küsimused: isa Wodek,