MaarjapaisFILMIÕHTU reedel 28. aprillil

Loe edasi: FILMIÕHTU reedel 28. aprillilReedel, 28. aprillil. 2017 kell 19.00 (peale õhtust Missa) toimub Püha Johannes Paulus II saalis järjekordne ühine filmivaatamine. Paastuaeg on lõppenud ja me elame Ülestõusmisajas.... Seekordsel filmiõhtul vaatame verivärsket, 2016. a. Kevin Reynoldsi režissööritööna valminud filmi “Risen” (ingl. k.) – “Ülestõusnud”. See on Ülestõusmislugu läbi uskmatu Rooma sõjapealiku silmade. ... AD 33.
OLETE KÕIK OODATUD!

Jumala halastuse noveeni palvused 2017 (koos mõtisklustega)

Loe edasi: Jumala halastuse noveeni palvused 2017 (koos mõtisklustega)

 

Pühapäeval, 23. aprillil tähistab Kirik Jumala Halastuse püha. Jumala Halastuse püha tähistamist ülestõusmispühale järgneval pühapäeval palus meie Issand Jeesus pühalt Faustina Kowalskalt 1930. aastatel ning 30. aprillil 2000 kuulutas paavst Johannes Paulus II selle pühaks kogu Kiriku jaoks.

Meie Issand Jeesus ütles pühale Faustinale, et Halastuse pühale peab eelnema noveen – Jumala Halastuse palvepärja lugemine üheksa päeva jooksul alates Suurest Reedest – ning andis talle intentsioonid, mille eest palvetada.

Ristitee Tallinna vanalinnas Suurel Reedel

Loe edasi: Ristitee Tallinna vanalinnas Suurel ReedelSellel aastal toimub oikumeeniline ristitee palvus Suurel Reedel Tallinna vanalinnas, algusega kell 12.30. Kogunetakse Tallinna Jaani kirikus kell 12.00 keskpäeval. Seejärel liigutakse palvetades RKK Peeter-Pauli katedraali ning sealt edasi Oleviste kirikusse. Ristitee viimane peatus on EELK Toomkirikus Toompeal. Kõik on kutsutud, eriti koos peredega osalema.  

Püha Joosepi palvenoveen

Loe edasi: Püha Joosepi palvenoveen

 

 

 

19. märts on kirikupüha, Püha Joosepi, Neitsi Maarja vooruslikuma abikaasa püha. Tegemist on kiriku suurpühaga ja soovitatav on alates 10. märtsist, suurpühadele kohaselt, iga päev palvetada püha Joosepi noveeni. Siinjuures mõned palved püha Joosepi eeskosteks.

Milline on hea haridus?

Loe edasi: Milline on hea haridus?31. märtsil toimub Eesti Kirikute Nõukogu hariduskonverents koostöös Siseministeeriumiga teemal: Milline on hea haridus? Konverents toimub Eesti Teaduste Akadeemias (Kohtu 6, Tallinn). Lisainfo ja registreerumine:  haridus.ekn.ee/konverents.

Programm:
Palvus. EELK Toomkirik
Kell 9.00-9.30 – palvus ja muusikaline tervitus – Arho Tuhkru;
Tervitus: EKN-i president Andres Põder
Tervitus: EKN-i asepresident msgr Philippe Jourdan
Tervitus: Siseministeeriumi esindaja Ilmo Au

Palvenädal kristlaste ühtsuse eest

Loe edasi: Palvenädal kristlaste ühtsuse eest

Kolmapäeval 18. jaanuaril algab palvenädal kristlaste ühtsuse eest, mis kulmineerub 25. jaanuaril püha apostel Pauluse pöördumispäeval. Kõik on kutsutud seda noveeni elama sügavas usus ja palves, palvetades näiteks iga päev roosipärga kristlaste ühtsuse eest. "Et kõik oleksid üks, nii nagu sina, Isa, minus ja mina sinus, et nemadki oleksid meis, et maailm usuks, et sina oled minu läkitanud. Ja mina olen andnud neile selle kirkuse, mille sina oled andnud mulle, et nad oleksid üks, nii nagu meie oleme üks (Jeesuse ülempreesterlikust palvest Jh 17:21-22).

Katehhees täiskasvanutele (katoliiklastele)

Loe edasi: Katehhees täiskasvanutele (katoliiklastele)Tallinna Peeter-Pauli koguduse juures toimuvad sellest sügisest kohtumised neile kes on viimastel aastatel läbinud täiskasvanute katehheesi ja/või saanud katoliiklasteks. Katehheesi viib läbi isa Wodek. Oma soovist osaleda katehheesis palume kirjutada isa Wodekile: .

 

 

 

 

Algab eestikeelne piibliring

Loe edasi: Algab eestikeelne piibliringPeeter-Pauli koguduses alustab tegevust eestikeelne piibliring. Kohtumised toimuvad teisipäeviti (alates 13. detsembrist) algusega kell 18.45 pastoraalkeskuses. Osalema on oodatud kõik, keda huvitab Piibel ja oma teadmiste süvendamine sellest. Piibliringis püüame avastada Jumalat, kes ilmutab ennast ja räägib meiega Piibli kaudu, ning Tema sõna paremini mõista ja õppida, kuidas elada oma igapäevast elu koos piiblisõnaga.
Rohkem infot ja küsimused: isa Wodek,

 

Isa Pedro katehhees 2016/2017

Loe edasi: Isa Pedro katehhees 2016/2017Isa Pedro katehheesi kava 2017 (katehheesi tund algab vahetult peale Püha Missat orienteeruvalt kell 13): 

23.04 Abielu: Amoris laetitia (II)
14.05 Vaimulik seisus: Kristus meie sees
28.05 Haigete salvimine: kristlik surm

Kõik on teretulnud!

Jumala Halastuse palvepärg Peeter-Pauli katedraalis reedeti

Loe edasi: Jumala Halastuse palvepärg Peeter-Pauli katedraalis reedetiPeeter-Pauli koguduse noored, kes osalesid Ülemaailmsel Noortepäeval Krakovis ning palvetasid vigiilial koos paavsti ja rohkem kui miljoni noorega kõikjalt maailmas üheskoos Jumala Halastuse palvepärga, soovivad seda palvet lugeda üheskoos ka Tallinnas. Nende noorte algatusel hakatakse Jumala Halastuse palvepärga lugema igal reedel pärast õhtust Missat (orienteeruvalt kell 18.45) Peeter-Pauli katedraalis Eesti kiriku ja noortetöö eest. Kõik on oodatud!

Loe edasi: Jumala Halastuse palvepärg