MaarjapaisLaste jõulunäidend

 uus 

Loe edasi: Laste jõulunäidendTuleval pühapäeval, 17. detsembril kell 13.15 toimub Peeter-Pauli katedraalis pühapäevakooli laste jõuluetendus "Kingsepp Martini jõulud".

See on lugu kingsepp Martinist, kes ootab kohtumist Jeesusega. Kas see tal ka õnnestub, see selgub juba etendusel! Igal juhul on kindel, et sellest kujuneb tema jaoks üks eriline ootamine.

Kõik on kutsutud!

 

Adoratsioon neljapäeval, 7. detsembril

Loe edasi: Adoratsioon neljapäeval, 7. detsembrilRooma-Katoliku Kiriku Peeter-Pauli koguduses Tallinnas toimub iga kuu esimesel neljapäeval päevane adoratsioon, mis on pühendatud eriti kiriku, preestrite ning preestrikutsumuste eest palvetamiseks. Sedapuhku on hea võimalus veeta aega Pühima Sakramendi ees ja valmistuda hingeliselt paavsti tulekuks ning selle visiidi ettevalmistuse eest palvetada.

Järgmine adoratsioon Pühima Altarisakramendi ees toimub neljapäeval, 7.detsembril 2017.

Kes soovivad palvetada ja veeta kindla aja kirikus Jeesusega, siis palume kirja panna oma nimi koguduse stendile kiriku sees, sest vajame, et iga tund oleks kirikus vähemalt kaks inimest.

 

 

Rahulikku advendiaega!

Loe edasi: Rahulikku advendiaega!Esimese advendipühapäevaga algab advendiaeg ja ka liturgiline kirikuaasta. Advendiaeg tähistab Issanda sünni ja Jumala taastuleku ootust. Advendiaeg on samuti paastuaeg, kus püüame sellel ootuse ajal teha armastusetegusid ning valmistuda Issanda taastulekuks. Järelikult on see aeg, neli nädalat enne Jõulupühasid loodud Jeesuse Kristuse taastuleku ootuseks ning samuti pöördumiseks. "Parandage meelt, sest taevariik on lähedal!" ütleb Evangeelium. Sellel ajal täidame oma südameid rõõmu ja lootusega, kus aasta kõige pimedamal ajal püüame vaadata enesesse, et jõulurõõm oleks seda täiuslikum. Kristuse tulemist oodates, süüdatakse igal pühapäevl üks uus küünal. Kõigil, kes soovivad õnnistatud küünlaid või advendipärgasid, palutakse need kaasa võtta esimese advendipühapäeva teenistustele.

 

Paavsti visiit

Loe edasi: Paavsti visiitPraeguste andmete kohaselt peaks paavst Franciscuse visiit Balti riikidesse aset leidma 16. kuni 18. septembrini 2018. Kuid Püha Tooli ja Nuntsiatuuri andmetel ei ole veel ametlikku infot paavsti visiidi kohta laekunud. Kui ametlik info saabub, avaldame koheselt teate Rooma-Katoliku Kiriku kodulehel ning anname välja pressiteate avalikkusele. 

Kuid väga hea meel on selle üle, et Eesti kirikujuhid ja riigijuhid on korduvalt kutsunud Püha Isa Eestisse ning paavst on isiklikult ütelnud Püha Tooli saadikule Eestis, Lätis ja Leedus, et ta valmistub rõõmuga kohtuma Eesti rahvaga. 

Nüüd aga valmistugem üheskoos rõõmu ja palvega paavsti tulekuks ning loodame, et juba varsti saame avaldada ametlikud kinnitatud kuupäevad Püha Tooli poolt ning teavitada visiidi programmi Balti riikides.


 

Koguduse filmiõhtu reedel, 24. novembril

Loe edasi: Koguduse filmiõhtu reedel, 24. novembrilReedel, 24. novembril 2017 kell 19.00 ( peale õhtust Missat ) toimub Püha Johannes Paulus II saalis koguduse filmiõhtu. Vaatame 2010.a. valminud filmi “Jumalatest ja inimestest” ( orig pr.k. "Des hommes et des dieux ” ). Film on in. k. subtiitritega.

Cannes’i filmifestivalil Grand Prix pälvinud Xavier Beauvois’ tõsielul põhinev lugu Alžeeria mägede kloostris elavast 8-st tsistertslasest, kes peavad otsustama, kas põgeneda islami fundamentalistliku ülestõusu eest armee kaitse all või jääda paigale ning kindlaks oma põhimõtetele.

OLETE KÕIK OODATUD!

Eestis toimus rahvusvaheline konverents „Religioon. Ühiskond. Riik“

Loe edasi: Eestis toimus rahvusvaheline konverents „Religioon. Ühiskond. Riik“16.–17. novembrini peeti Tallinnas Rahvusraamatukogus esinduslikku rahvusvahelist konverentsi „Religioon. Ühiskond. Riik“, kus võeti vaatluse alla usuvabaduse julgeolekustamine religioossete ühenduste ja riigi vaheliste suhete kaudu. Konverentsi korraldamine Eestis oli seotud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajaga. Piiskop isa Philippe Jourdani sõnul aitab konverents üles ehitada sellist Euroopat, mis austab oma kodanike südametunnistust ja usulisi veendumusi ning, et meie, kristlased, tunneme vastutust aktiivselt osaleda Euroopa ülesehitamises.

Päevane adoratsioon Peeter-Pauli kirikus

Loe edasi: Päevane adoratsioon Peeter-Pauli kirikusRooma-Katoliku Kiriku Peeter-Pauli Koguduses Tallinnas toimub iga kuu esimesel neljapäeval päevane adoratsioon, mis on pühendatud eriti kiriku, preestrite ning preestrikutsumuste eest palvetamiseks. Järgmine adoratsioon Pühima Altarisakramendi ees toimub neljapäeval, 2. novembril 2017. Kes soovivad palvetada ja veeta kindla aja kirikus Jeesusega, siis palume kirja panna oma nimi koguduse stendile kiriku sees, sest vajame, et iga tund oleks kirikus vähemalt kaks inimest.

Palvetame lahkunute eest hingedepäeval

Loe edasi: Palvetame lahkunute eest hingedepäeval2. november on hingedepäev. Missad toimuvad Peeter-Pauli katedraalis kell 8.00 ja kell 18.00. Kuni hingedepäevani on võimalik jätta lahkunute nimed koos ohvrianniga katedraalis vastavalt märgistatud kasti. Hingedepäeval palvetatakse kõikide lahkunute eest. Soovijatel on võimalus külastada kalmistu ja palvetada koos preestriga oma lähedaste eest:

2.11 kell 10.00 Liiva kalmistu kabeli juures. Külastame haudu, mis asuvad Liiva kalmistul (i. Wodek)
4.11 kell 11.00 Pärnamäe peasissepääsu juures. Külastame haudu, mis asuvad Pärnamäe kalmistul ja Metsakalmistul (i. Igor)
4.11 kell 11.00 Rahumäe kontori juures. Külastame haudu, mis asuvad Rahumäe kalmistul (i. Wodek)
4.11 kell 12.00 Liiva kalmistu kabeli juures. Külastame haudu, mis asuvad Liiva kalmistul (i. Wodek)

Võib külastada haudu teistel kalmistutelkoos preestriga, selleks aga pöörduge isiklikult vaimulike poole.

Prof. isa Philip Goyret: Eesti katoliku kogukonnale tahaks meelde tuletada esimeste kristlaste eeskuju

Loe edasi: Prof. isa Philip Goyret: Eesti katoliku kogukonnale tahaks meelde tuletada esimeste kristlaste...Kolmapäeval 27. septembril toimus Tallinnas katoliiklaste ja luterlaste ühiskonverents “Konfliktist osaduseni”, kus isa Philip Goyret oli üheks peaesinejaks. Tegemist on kristlaste ühise ettevõtmisega, et meenutada reformatsiooni 500. aastapäeva. Eelmisel aastal Lundi ühispalvusel ütles paavst Franciscus oma jutluses, et “…ilma Jumalata ei saa me teha midagi: palume tema abi, et me oleks üks temas..”. Järgnevalt lühike intervjuu prof. Goyret'iga.

Vaata ka Prof. Goyret katoliiklastele peetud loengut Peeter-Pauli koguduses 29. septembril. Videolink asub Katoliku videokanalis - LOENG.