MaarjapaisPaavst pidas kinnipeetutele Missa Püha Peetruse katedraalis Roomas

VangismaarjaNovembrikuu algusesks oli Püha Peetruse katedraali Püha Ukse ületanud üle 20 miljoni palveränduri. Novembrikuu esimene nädalavahetus oli pühendatud aga kinnipeetud inimestele, kus paavst Franciscus soovis pidada Halastuse aasta ühte nädalavahetust, mis oleks pühendatud vangidele ning nende meeleparandusele. “Andestus ja armastus kaotab kõik kurja,” toetas oma sõnadega paavst Franciscus Püha Peetruse katedraali tulnud kinnipeetutele mõeldud Missal 6. novembri hommikul. Püha Isa julgustas, et me oleme tihti lukustatud iseeneste eelarvamustesse kummardades heaolu nimel ebajumalaid. “Tihti oleme mässitud iseeneste ideoloogiatesse, hävitades teisi inimesi. Sellisel puhul oleme ka vangistatud, kuid eelkõige enda individualismi ja iseseisvusesse.” Paavst märkis, et me kõik teeme vigu, kuid kui keegi teeb vea, siis Isa halastus on üha enam kohal, et ärgata meeleparandusele ja andestamisele ning leppisimsele.

Püha Peetruse katedraali oli toodud ka Neitsi Maarja kuju, kes hoidis Jeesuslast, kelle käed olid kinnitatud raudahelatega. Selle märgiga soovisid Juubeliaasta korraldajad näidata orjuse ja vangistuse ahelaid, kus Ema ja Jeesuslapse armastus võib tuua lootust uuele elule ja elule vabaduses.

Järgmine suurem Halastuse aasta sündmus toimub juba 12. novembril Roomas, kui Itaalia helilooja Ennio Morricone annab Paulus VI saalis Vatikanis heategevuskontserdi. Kontsert on tasuta. Annetusi kogutakse kontserdi ajal ning paavst Franciscuse palve on, et heategevusraha läheb Uganda katedraali ehitamiseks ja põllumajanduskoolile Burkina Fasos ning vaeste toetuseks.

Üle maailma suletakse Halastuse Pühad Uksed 13. novembril. Püha Uks Püha Peetruse katedraalis suletakse aga paavst Franciscuse poolt 20. novembril Kristus Kõiksuse Kuningas suurpühal.

Social button for Joomla