MaarjapaisPüha Ukse Vatikanis on ületanud juba üle 13 miljoni palveränduri Halastuse Aastal

LambofGodHalastuse Aasta raames on Püha Ukse Püha Peetruse basiilikas ületanud juba üle 13 miljoni palveränduri (9. augusti andmetel 13.302.689 registreerunud palverändurit), teavitas Püha Juubeliaasta infokeskus Roomas. Kuid Halastuse Uksed on üle maailma avatud Halastuse Aastal kõikides piiskopkondades ning kõik on kutsutud neid ületama ja saama endale või lahkunud inimesele esitatud tingimustel indulgentsi.

Üks suurimaid Halastuse Aasta sündmusi on veel tulemas, milleks on Ema Teresa Kalkutast kanoniseerimine 4. septembril Püha Peetruse väljakul. Ema Teresa kuulutab pühaks paavst Franciscus. Sellest sündmusest anname teada Administratuuri kodulehe vahendusel.

Halastuse Aasta palverändurite infokeskus teavitas ka, et saadaval on palvekaardid, mille õnnistas paavst Franciscus palvevigiilias “kuivatades pisaraid” maikuus. Palvekaart sümboliseerib Jumala Talle, mis annab meile lootust ja näitab, et kõik on kutsutud lohutusele - ”Ja Jumal kuivatab ära iga pisara nende silmist” (Ilmutusraamat 7:17). Püha Isa paavst Franciscuse palve on, et see palvekaart jõuaks kõigi nendeni, kes sügavalt kannatavad, seda kas siis füüsiliselt või moraalselt. Palvekaardid on saadaval Via della Conciliazione 7, Püha Peetruse väljaku lähedal olevas infobüroos. Ühtlasi, kõik palverändurid, kes registreerivad ja ületavad Püha Peetruse basiilika Püha Ukse, saavad tunnistuse samast palverändurite infokeskusest dokumendi esitamise alusel. See on ilus mälestus, mida kindlasti kaasa võtta palverännult Roomast Pühal Juubeliaastal.

Halastuse Aasta suursündmus leidis aset aga Krakovis juulikuu viimasel nädalal, kui toimus Ülemaailmne Noortepäev, mida külastas kokku üle 2,3 miljoni palveränduri. Paavsti soov on, et kõik noored, kes sellel noortesündmusel olid, annaks tunnistust oma usust ja jagaks oma Noortepäeva kogemust ka teistele nüüd, Noortepäeva järgselt.

 

Social button for Joomla