MaarjapaisHalastuse aasta sündmused Roomas, mis keskendusid haigetele inimestele

haigetenadalavahetusHalastuse Juubeliaastal on käinud Roomas juba üle 9 miljoni palveränduri. Need on palverändurid, kes on ametlikult teada andnud, et külastavad Halastuse aastal Peetruse linna ja on ületanud Püha Ukse. Juunikuu teisel nädalavahetusel toimus Roomas järjekordne Halastuse aasta sündmus, mis keskendus haigetele inimestele. Rooma kogunenud piiratud tegutsemisvõimega või haigetele inimestele andis paavst Missal lootust ja lohutust. Pidulikul Juubeliaasta Missal Püha Peetruse väljakul 12. juunil nentis paavst, et haigust läbielades, me oleme juba ohverdanud endid Jumala armastusele ja oleme kaaskannatajad Kristuse kannatustes. Paavst tänas samuti kõiki meditsiinitöötajaid ja arste, kes igapäevaselt aitavad abivajajaid ning tunnustas nende tööd.

Juubeliaasta sündmuste raames avati möödunud halastuse nädalal nelja paavstliku basiilika vahetusläheduses Roomas esmaabipunktid vaestele ja kodututele, kes ei saa terviseabi igapäevaselt.

Püha Isa tänas kõiki inimesi 12. juuni Missale järgnenud Angeluse palvusel Püha Peetruse väljakul, kes olid vaatamata katsumustele kohale tulnud Rooma, et osaleda sellel pühal nädalavahetusel.

Allikas: www.news.va, 13. juuni 2016

Social button for Joomla