MaarjapaisPaavsti välisvisiit Egiptusesse 28.-29.04

Loe edasi: Paavsti välisvisiit Egiptusesse 28.-29.04Paavst Franciscus sõidab reedel, 28. aprillil 2-päevasele visiidile Egiptusesse. Apostelliku välisvisiidi ajal paavstil on plaanis pühitseda Missat, osaleda rahukonverentsil, kohtuda vaimulikkonnaga, julgustada väikest kristliku kogukonda Egiptuses ja muidugi edendada ning süvendada religioonidevahelistes dialoogi peamiselt moslemite seas. Üks visiidi tipphetki on kohtumine Kopti õigeusu patriarhi Tawadros II-ga.

Kinnitamise sakramendi katehhees

Loe edasi: Kinnitamise sakramendi katehheesKõik, kes soovivad vastu võtta sellel aastal KINNITAMISE SAKRAMENTI Nelipühal 4.juunil 2017, on kutsutud 5.mail 2017 kl 19.00 kohtumisele piiskopi ja koguduse preestriga. Palun enne kohtumist ette registreerida kantseleis, kas helistades:  644 6367 või kirjutades: .

Korjandus abivajajatele

Loe edasi: Korjandus abivajajateleHead kogudusekaaslased! Kevadise suurpuhastuse aeg on käes ja sahvrid-pööningud ootavad tuulutamist. Alates 24. aprillist kuni mai lõpuni (28. mai) on võimalik tuua Peeter-Pauli koguduse (Vene 18) juurde vanu riideid ja toidukraami abivajavate perede jaoks. Esemed kogutakse kokku ja viiakse mai lõpus Ema Teresa õdede juurde Ristiku tänavale. Sealt edasi jagatakse asjad peredesse ja kodututele.

Tallinna Kesklinna vanema külaskäik

Loe edasi: Tallinna Kesklinna vanema külaskäik Reedel, 21. aprillil külastasid Tallinna Peeter-Pauli katedraali ja koguduse keskust Tallinna Kesklinna vanem Taavi Pukk ja vanema asetäitja Inna Fjodorova. Piiskop Philippe Jourdan, kogudusepreester isa Alfonso Di Giovanni ja koguduse töötajad andsid külalistele ülevaate Rooma-Katoliku Kiriku koguduste ja Dominikaani Vendade Ordu kloostri tegevusest linnaosas ning informeerisid reformatsiooni 500. aastapäeva meenutamisega seotud sündmustest, mis on toimunud ja toimumas koos luterlastega. Kuivõrd ajaloolise dominiiklaste kloostrikompleksi erinevad osad kuuluvad kogudusele ja Tallinna linnale, arutati pikemalt kloostri tervikuna avamise ja erinevates funktsioonides kasutuselevõtmise võimaluste ning sellega seotud koostöö üle. Linnaosavanem kinnitas, et need arutelud saavad kindlasti lähiajal jätkuma, saavutamaks parimaid ja kõiki asjassepuutuvaid osapooli arvestavaid lahendusi.

Paavst Franciscus mälestas palvusega XX ja XXI sajandi märtreid

Loe edasi: Paavst Franciscus mälestas palvusega XX ja XXI sajandi märtreid

Paavst Franciscus mälestas laupäeval, 22. aprillil  XX ja XXI sajandi märtreid Rooma Püha Bartolomeo kirikus.

Tema Pühaduse paavst Franciscuse kõne palvusel Rooma Püha Bartolomeo kirikus.
Me oleme tulnud palverännakule siia Püha Bartolomeo kirikusse Tiberi saarel, et palvetada kõigi märtrite eest, sest vanade ajalooliste märtikannatuste mälestusega on ühendatud tänaste uute märtrite julm surm – paljud kristlastest märtrid, kelle on tapnud eelmise sajandi ideoloogiad; ja tänased märtrid, kes on tapetud, sest nad olid Jeesuse jüngrid. See meenutus varajaste ja viimaste märtrite tunnistusest kinnitab teadlikust, et Kirik on Kirik kui ta on märtrite Kirik. Märtrid on need kes, nii nagu on kirjutatud Ilmutusraamatus: «Need on need, kes tulevad suurest viletsusest ning on pesnud oma rüüd ja teinud need valgeks Talle veres» (7:13).

FILMIÕHTU reedel 28. aprillil

Loe edasi: FILMIÕHTU reedel 28. aprillilReedel, 28. aprillil. 2017 kell 19.00 (peale õhtust Missa) toimub Püha Johannes Paulus II saalis järjekordne ühine filmivaatamine. Paastuaeg on lõppenud ja me elame Ülestõusmisajas.... Seekordsel filmiõhtul vaatame verivärsket, 2016. a. Kevin Reynoldsi režissööritööna valminud filmi “Risen” (ingl. k.) – “Ülestõusnud”. See on Ülestõusmislugu läbi uskmatu Rooma sõjapealiku silmade. ... AD 33.
OLETE KÕIK OODATUD!

Armastusega Ema Riccarda!

Loe edasi: Armastusega Ema Riccarda!Neljapäeval, 20. aprillil tänas kogu Rooma-Katoliku Kiriku pere tänumissaga Pirita kloostris ema Riccarda Ornelast, kes lahkub uuele missionile Mehhikosse laupäeval 22. aprillil. Kloostri uus ülem on Ema Vimala Kuriakose OSSS. Tänumissa pühitses isa Artur ja kohale olid tulnud kõik pühendunud nunnad üle Eesti ning teised sõbrad ja tuttavad.

Kogu Rooma-Katoliku Kirik tänab Ema Riccardat tema teenimise ja igakülgse abi eest Maarjamaal ning kõiki õdesid, kelle südamed on alati olnud kõigile avatud.  Ühtlasi soovib kirikupere jõudu uuele kloostrülemale Ema Vimalale.

URBI ET ORBI 2017

Loe edasi: URBI ET ORBI 2017Ülestõusmispühade läkituses "Urbi et orbi" ("Linnale ja maailmale") palvetas paavst Franciscus nende eest, kes kannatavad sõja, näljahäda ja poliitiliste rahutuste tõttu, pöörates erilist tähelepanu Süüriale, aga mainides ka Ukrainat ja konfliktitsoone Aafrikas. Ta avaldas lootust, et Jeesuse enda kannatused toetavad jõupingutusi, mida teevad need, kes on aktiivselt pühendunud Süüria tsiviilelanikkona kannatuste leevendamisele. Paavst palvetas rahu eest kogu Lähis-Idas, alates Pühast Maast ja lõpetades Iraagi ja Jeemeniga.Ta võttis sõna ka vaenutegevuse ja näljahäda vastu Aafrikas, eelkõige Lõuna-Sudaanis, Sudaanis, Somaalias ja Komgo Demokraatlikus Vabariigis.

Rouenis alustati isa Hameli õndsakskuulutamise protsessiga

Loe edasi: Rouenis alustati isa Hameli õndsakskuulutamise protsessigaRoueni peapiiskop Dominique Lebrun teatas kriisamimissal neljapäeval 13. aprillil Roueni katedraalis, et isa Hameli õndsakskuulutamise protsess on avatud Roueni piiskopkonnas.

26. juuli 2016 hommikul kaks meest tungisid Saint-Étienne-du Rouvray kirikusse Roueni lähedal ning Missa ajal tapsid kogudusepreestri isa Jacques Hameli.

See on õndsakskuulutamise esimene etapp piiskopkonnas, millele järgneb Rooma faas ehk ametlik töö Pühakute Kongregatsiooni juures Vatikanis. Õndsakskuulutamise protsess kestab ligikaudu 5 aastat.

Peale õndsakskuulutamist toimub järgmine faas - pühakuks-märtriks kuulutamine, milleks võib kuluda veel paar aastat.

 

Allikas: ajaleht La Croix, 13. aprill 2016