MaarjapaisPaavst palvetab Hispaania terrorirünnaku ohvrite eest

Loe edasi: Paavst palvetab Hispaania terrorirünnaku ohvrite eestPaavst Franciscus avaldas oma kaastunnet Hispaanias 17. augustil toimunud terrorirünnaku ohvrite omastele. Püha Isa palvetab kõigi eest, kes on hukkunud või kannatada saanud julmas rünnakus.

Paljud maailma riigjuhid ja tipp-poliitikud, sealhulgas Paavst Franciscus, Prantsusmaa president Emmanuel Macron, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on mõistnud terrorirünnaku hukka, vahendas Püha Tooli pressiosakond.

Hispaanias Barcelona kesklinnas leidis neljapäeval aset juhtum, mille käigus sõitis kaubik tänaval kõndinud rahva sekka, kus sai surma 13 inimest ja vigastada vähemalt 80 inimest.
Allikas: Püha Tooli pressiosakond, 17. august 2017

Euroopa Kirikute Nõukogu juhtkond külastab Eestit

Loe edasi: Euroopa Kirikute Nõukogu juhtkond külastab EestitCEC (e. k. Euroopa Kirikute Nõukogu) delegatsioon külastab Eestit 17.-19. augustil. Rooma-Katoliku Kirikut esindab CECst COMECE (Euroopa Liidu Katoliku Kiriku Piiskoppide Konverents) peasekretär vend Olivier Poquillon O.P. Delegatsiooni võtavad vastu EKNi juhatus: president peapiiskop emeeritus Andres Põder, asepresident piiskop Philippe Jourdan, asepresident pastor Meego Remmel, täitevsekretär Ruudi Leinus. Kavas on kohtumised peaminister Jüri Ratasega ja siseminister Andres Anveltiga. Olivier Poquillon OP ootused on Euroopa Kirikute Nõukogu kohtumisele Eestis suured ja üheks oluliseks teemaks on kaitseväe kaplanite küsimuse arutamine. Vend Olivier Poquillon OP on sündinud 1966.a. Pariisis.

Intervjuu Sr. Vimalaga O.SS.S. Pirita kloostris

Loe edasi: Intervjuu Sr. Vimalaga O.SS.S. Pirita kloostris

Sr. Vimala on sündinud ja õppinud Indias, Keralas. Eestisse tuli ta 2000. aastal ning alates 2017. a. kevadest on ta teenimas Pirita kloostris kloostri emana. Selle intervjuu vahendusel räägib ema Vimala veidi oma kutsumusest ja selle leidmisest.

Millised olid Sinu kokkupuuted kloostrieluga enne ordusse astumist?
Ma olen nii tänulik, et olen sündinud katoliiklikus perekonnas ja mul oli lapsena võimalus sagedasti kirikus käia. Keralas, minu kodukoha naabruses, oli karmeliitide klooster. Nunnad, kes seal elasid, ei olnud klausuuris, sest nende eesmärk oli teenida teisi. Koolis, kus ma õppisin, olid õpetajateks just needsamad nunnad. Seega nägin juba lapsena kloostrielu kõrvalt ja suhtlesin sageli nunnadega.

Konverents "Konfliktist osaduseni" 27. septembril Rahvusraamatukogus

Loe edasi: Konverents Rooma-Katoliku Kiriku apostellik administraator Eestis Philippe Jourdan ja EELK peapiiskop Urmas Viilma kutsuvad kõiki osalema Reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamise raames toimuval Rooma-Katoliku Kiriku ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ühiskonverentsil „Konfliktist osaduseni“. Konverents toimub kolmapäeval, 27. septembril 2017 Tallinnas, Eesti Rahvusraamatukogu väikeses saalis kell 9.30-18.00 ning lõpeb ühispalvusega Kaarli kirikus kell 18.15-19.00. Konverentsil esineb Rooma Püha Risti Paavstliku Ülikooli professor Philip Goyret.

Pühapäeval, 16. juulil 2017 toimub Pirita Kloostripäev

Loe edasi: Pühapäeval, 16. juulil 2017 toimub Pirita Kloostripäev16. juulil 2017 toimub Pirita Kloostripäev. Kloostripäeva avab Pirita kloostri vaimulik ja Pirita Linnaosa esindaja kell 12. Kloostripäeva juhib Garmen Tabor. Toimub  käsitöölaat kella 11-16 kloostrivaremetes. Kloostripäeva fookuses on Palverännutee Piritalt Vana-Vastseliina. Esineb ansambel Tuli Taevast.

Pühapäevane Püha Missa aga algab kell 10 Pirita kloostris. Teretulemast.

 

 

Isa Mikelis Krumpansi 30. surma-aastapäev

Loe edasi: Isa Mikelis Krumpansi 30. surma-aastapäev13. juulil möödub 30. aastat isa Mikelise lahkumisest. Ta oli väärikas preester aastaid Maarjamaal, pühendades kõige keerulisematel aegadel ennast Jumalariigi ja Tema rahva teenimisele.

Mikelis Krumpans sündis Lõuna-Lätis Latgales 7. novembril 1916. Isa oli lätlane, ema poolatar – mõlemad olid jumalakartlikud inimesed ja kokku oli neil 12 last, Mikelis viimane, kaheteistkümnes. Mikelis õppis Izvaltas ja Kraslavas, viimases lõpetas ka aastal 1938 gümnaasiumi. Läti Ülikooli teoloogiateaduskonda asus õppima ta samal aastal, kui see osakond suleti 1940. aastal ning siirdus oma vanema venna Jazepi juures ning aitas teda kiriklikes talitustes. Edasi õppis Aglonas vaimulikus seminaris ja siis kui Riiga kolis seminar, õppis Mikelis edasi Riias. 1944. lõpetas Mikelis õpingud ja ning samal aastal pühitseti ta ka preestriks.

Motu Proprio Mariorem hac dilectionem

Loe edasi: Motu Proprio Mariorem hac dilectionemTeisipäeval, 11. juulil avaldati paavst Franciscuse apostellik kirik Motu Proprio Mariorem hac dilectionem, kus Püha Isa toob sisse uusi kategooriaid märtrite õndsakskuulutamise protssi. Dokument käsitleb märtrisurma ja kangelaslikke vooruste kirjelduste uusi formuleeringuid, et õndsaks nimetatakse Jumala sulane, kes vabalt ohverdas ennast Kristuse nimel. Kiri kannab Johannes evangeeliumi juhtlauset, “Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi
annab elu oma sõprade eest” (Jh 15:13). Mis on paavsti apostelliku kirja kese?

Piiskopkondlik preestriseminar Redemptoris Mater

Loe edasi: Piiskopkondlik preestriseminar Redemptoris MaterTallinnas tegutseb juba kaks aastat preestriseminar Redemptoris Mater. Hetkel on seminari tegutsemiskohaks väike korter Õismäel, Järveotsa teel, kuid plaanis on alustada renoveerimistöödega nuntsiatuuri majas Kadriorus, J.Poska tänaval, et tulevikus saaks see preestriseminari uueks koduks. Kõik saavad sellele aga kaasa aidata! Palun tehke võimalusel annetus seminarile Redemtoris Mater ja andke oma panus tulevaste preestrite heaks. Igal nädalal pühitsetakse Püha Missa kõikide heade annetajate eest! Pangakonto: MTÜ REDEMPTORIS MATER EE281700017004066198 NORDEA PANK/ NDEAEE2X. Loe lähemalt Tallinnas tegutsevatest seminaristidest SIIT. Lisainfo: 

e-mail:
www.redemptorismater-tallinn.com

Paavst Franciscus palvetas Eesti eest

Loe edasi: Paavst Franciscus palvetas Eesti eestKõigest mõned päevad tagasi, 28. juunil viibisin Roomas Püha Peetruse väljakul paavst Franciscuse korralisel audientsil, millele olin end eelnevalt registreerinud ja mille järel sai mulle osaks eriline võimalus Püha Isaga kohtuda ja teda tervitada. Usun, et see on oluline ja tähendusrikas meie kõigi jaoks, seepärast on siin lühike tagasivaade toimunule, et seda sündmust jagada.

Osalesin Paavst Franciscuse kolmapäevasel üldaudientsil Peetruse väljakul ja sain ootamatult võimaluse asuda ühte neist sektoritest, mis asuvad kohe Peetruse basiilika fassaadi ees kahel pool paavsti tooli. Mulle oli määratud koht kõige esimeses reas ja seega mul oli hea vaade kõigele toimunule ning kogu Peetruse väljakule.