Katoliku Kirik EestisPühapäevakool 2020/2021 Katedraalis

Loe edasi: Pühapäevakool 2020/2021 Katedraalis

Peeter-Pauli koguduse pühapäevakooli uus õppeaasta algab 27. septembril. Alustame lastemissaga (kell 11.30 pastoraalkeskuse kolmandal korrusel), millele järgneb lastevanemate koosolek ja kohtumine piiskopiga.

Pühapäevakool ehk laste katehhees see ettevalmistus, mida Kirik näeb ette sakramentide (ristimine, piht, Armulaud, kinnitamine) vastuvõtmiseks. Kuid pühapäevakool ei ole ainult kohustus - see on suurepärane võimalus alustada kristlase teed ja leida häid sõpru, kellega koos seda teed käia. Pühapäevakool on seega mõeldud kõigile lastele – nii neile, kes on juba ristitud ja võtavad vastu Armulauda, kui neile, kes selleks valmistuma hakkavad.

Pühapäevakooli rühmad 2020/2021 õppeaastal:
Pühapäevakooli eelrühm: 4-6 aastased lapsed
Ettevalmistus Armulauaks: vähemalt esimeses klassis käivad lapsed, ettevalmistus kestab kaks aastat
Pärast Armulauda: kõik lapsed, kes juba saavad vastu võtta Armulauda
Ministrandid
Ettevalmistus kinnitamiseks: vähemalt 14-aastased noored(2021. a. mai kuus), alustame 11. oktoobril.

Info ja registreerimine kontaktvormi kaudu.
Rohkem lugemist pühapäevakooli kohta leiad Katoliku Kiriku kodulehelt: http://katoliku.ee/index.php/et/elapsed.

 

Laste- ja noortelaagrid 2019

Loe edasi: Laste- ja noortelaagrid 2019Kutsume lapsi ja noorukeid osalema laste- ja noortelaagrites, mis toimuvad juba tavapäraselt Kodasemaal ja teistel kohtadel. Lapsed ei pea olema katoliiklased, aga peab olema huvi osaleda kristlikus lastelaagris. Lastelaagrite osaks on ka jumalateenistused ning palvused. Kuid on ka teisi üritusi. Noorukid on eriti kutsutud osalema jalgrattamatkal, mis kestab 10 päeva, ja suurem osa sellest me ööbime telkides.  Lapsed peavad suutma sõita 60 km/päevas (mõnedel päevadel; kavas on ka päevad teise "sisuga").

Jalgrattad: 8-18.07, noored. elame enamasti telkides, hind 90 eur; info ja registreerimine: isa Igor ()
Üldlaager: 21-28.07, vanus 7-12 aastat. Kodasema, hind 60 eur; info ja registreerimine: isa Wodek ()
Üldlaager (vene grupp): 30.07-4.08, vanus 6-13 aastat. Kodasema, hind 50 eur; info ja registreerimine: isa Igor ()

 

Ristitee lastele 2018

Loe edasi: Ristitee lastele 2018Laupäeval, 17. märtsil kl.11.00, toimub p-de Peetruse ja Pauluse katedraalis Ristitee.

Lapsed loevad peatuste tekste (laste registreerimine lugemiseks). Alguses preester loeb palve, seejärel kõik loevad usutunnistust. Läheme esimese peatuse juurde lauluga:

Kummardame Sind, Kristus, õnnistatud Su nimi, Su Ristisurma läbi

lunastatud maailm, Su Ristisurma läbi lunastatud maailm.

Maarja kool 2018

Loe edasi: Maarja kool 2018Maarja kool on Peeter-Pauli koguduse pühapäevakooli juures tegutsev huviring. Miks just Maarja kool? Sest kui Neitsi Maarja ütles: "Sündigu mulle sinu sõna järgi", kinnitas ta, et tahab alati täita Jumala tahtmist. Küllap tahaks igaüks meist olla rohkem Maarja moodi - armastavam ja kuulekam - ja seda püüamegi kõikvõimalike loominguliste tegevuste kaudu üheskoos õppida.

2017/2018 õppeaastal valmistame ette nukuetendust Neitsi Maarja elust, juhendab Ene Mellov. Kohtume 21. jaanuaril, 25. veebruaril, 18. märtsil, 22.aprillil, 27. mail kell 13.45 pastoraalkeskuse kolmandal korrusel. Oodatud on nii Peeter-Pauli koguduse pühapäevakooli lapsed kui kõik teised huvilised! Osalemissoovist palume teada anda:

Peeter-Pauli koguduse laste- ja noortelaagrid 2018

Loe edasi: Peeter-Pauli koguduse laste- ja noortelaagrid 2018Kutsume lapsi ja noori koguduse suvelaagritesse Kodasemale! Laagrid pakuvad mõnusat puhkust, kuid aitavad ka süvendada ja kasvatada suhet Jumalaga ning äratada huvi Missa, palve ja usu vastu, olles seega pühapäevakooli ja koduse vaimse kasvatuse väga tähtis jätk ning täiendus. Laagrid on justkui vaimne oaas pärast kõrberännakut – kooliaastat, mille jooksul lapsed ja noored on hõivatud õppimise ja palju muuga ning Jumalaga kohtumiseks ja usus kasvamiseks ei pruugi olla palju aega ega võimalusi. Laagripäevad annavad aga kosutust ning aitavad südameid uuesti täita.

Laste palverännak Maarjamaa 800

Loe edasi: Laste palverännak Maarjamaa 800Sel aastal tähistame Eesti erilist pühendamist Neitsi Maarjale. Saame olla rõõmsad, et meie kodumaa on Maarjamaa, meie Emale pühendatud maa. Palverännakud Neitsi Maarjaga seotud paikadesse on maailmas väga levinud ja nood, üle ilma tuntud pühad paigad eri riikides, on kuulsad ja kõigile palveränduritele armsad. Meil Eestis päris üle maailma tuntud Neitsi Maarja ilmumise või imetegudega seotud kohti, kuhu rännata, ei ole. Küll aga oleme eriti väärikad ja erilised seetõttu, et meil pole mitte lihtsalt mõned paigad vaid koguni terve maa erilise pühendamise läbi Neitsi Maarjaga seotud. Mistõttu, rända siin kuhu tahad - ikka oled Maarja maal. Ja see on omaette imeline lugu.

Emadepäevakontsert: pildid ja videod

Pühapäeval, 10. mail toimus Peeter-Pauli katedraalis pühapäevakooli emadepäevakontsert "Maarjamaa Emale", kus kõlasid eri maadest ja ajastutest pärit imeilusad laulud Neitsi Maarjale. Esinesid kõik pühapäevakooli grupid ning ka mõned solistid ja pereansamblid. Suur-suur tänu kõigile osalejatele!

Pildid võib vaadata galeriis ja videod siin.